Informace pro návštěvníky

Informace a organizační pokyny

Letošní jarní Minerál Tišnov bude realizován jako jednodenní venkovní akce, a to v sobotu 5. června. Burza se bude konat za jiných podmínek, než je obvyklé, a proto si prosím přečtěte níže uvedené organizační pokyny. Informace na webu a facebooku průběžně aktualizovat.

Z důvodu COVIDu bude samozřejmě nutné dodržovat platná vládní nařízení týkající se zakrytí obličeje ochrannými pomůckami a minimální rozestupy. K dispozici budou dezinfekční prostředky.

 

 

Jarní termín

5. června

 

Burza BUDE!

Vzhledem k příznivé předpovědi počasí na sobotu se akce konat BUDE a těšíme se na všechny vystavovatele i návštěvníky!

 

 

Doba výstavy

9:00–17:00

Vstupné 

Pořádáme tuto akci především s respektem k mineralogické tradici města Tišnova, proto bude vstupné spíše symbolické ve výši 50 Kč pro dospělého a za děti vstupné dobrovolné.
Budeme rádi, když nás alespoň takto podpoříte a přispějete na tišnovský SOKOL.
Pokladna bude jedna, a to při vstupu na hřiště za Sokolovnou, kde bude hlavní část vystavovatelů minerálů. Dále bude možné vstupné uhradit při návštěvě Galerie PATRIOT.

Parkování

 • Doporučujeme využít velké městské parkoviště dole za vlakovým nádražím. Poté pokračujte pěšky směr na náměstí.
 • Další velké parkoviště se nachází nahoře pod Klucaninou s rozhlednou přímo u nového hřbitova naproti Galerie PATRIOT. Odtud naopak pokračujte pěšky dolů směrem k sokolovně.

Parkování v centru města a ulicích bude primárně k dispozici pro vystavovatele kamenů.

Toalety

WC bude k dispozici v budově Sokolovny a dále pod náměstím vpravo v prostorách TIC Tišnov.

 

Místo konání

 • Akce bude konat v přilehlých ulicích Sokolovny.
 • Začátek výstavy bude na náměstí města Tišnova
 • Postupovat bude výstava nahoru ulicí kolem polikliniky 
 • Další vystavovatelé budou v ulici Riegrova (směrem k sokolovně)
 • Pokračování výstavy bude vést podél sokolovny ulicí Drbalova, až po venkovní sportovní hřiště, které se nachází za sokolovnou

Vše bude přehledné a postupně na sebe navazovat, takže věříme, že se budete snadno orientovat.

Občerstvení

V rámci akce budou k dispozici stánky s občerstvením a Tišnovský Pivovar zajistí výborné místní pivo.

 

Nepropásněte možnost návštěvy Galerie PATRIOT

Během doby trvání burzy minerálů je galerie otevřena bez nutnosti objednání prohlídky. Galerie bude po celou sobotu otevřena a vstup bude ZDARMA po prokázání úhrady poplatku vstupu na burzu.

Expozice v Galerii PATRIOT patří mezi nejhodnotnější sbírky v České a Slovenské republice. Exponáty pochází jak z Evropy, tak ze světa a najdete zde např. drahokamové odrůdy berylu, granátu, turmalínu, různé barevné variace křemene, ukázky zlata, drahých kamenů a mnoho dalšího. Celé první patro je věnováno minerálům z klasických českých a moravských lokalit. V přízemí špičkově zastoupené lokality ze Slovenska, dále evropské a světové minerály.

Otevírací doba během burzy: 9:00 až 19:00
Kontakttomas@galeriepatriot.cz | tel: +420 +420 777 603 552
Adresa: Štěpánova 1964
Více nawww.galeriepatriot.cz

Atmosféra výstavy minulých ročníků

Proč byste měli výstavu minerálů navštívit 

 • Čeká vás nezapomenutelný zážitek z neuvěřitelné záplavy minerálů, kamenů a ojedinělých výrobků.
 • Na každé výstavě najdete vzorky minerálů, které dosud nebyly nikde jinde vystavovány. Vystavovatelé každoročně svou nabídku nejen obměňují, ale občas prodávají i vzorky ze své soukromé sbírky.
 • Obdivovat můžete i zahraniční minerály. Jezdí k nám vystavovatelé ze Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska, Ruska, Německa, Indie a Pákistánu a nabízí minerály z celého světa (např. z Austrálie, USA, Kanady, Brazílie, Číny…).
 • Ženy se nejvíce těší ze záplavy šperků, které v kombinaci s kůži, stříbrem, ocelí či látkou tvoří velmi originální klenot.
 • Dětem se nejvíce líbí barevná a tvarová pestrost minerálů. Mimo jiné je často velmi zaujmou různé zkameněliny, mořské korály, mušle a škeble různých živočichů a dalších přírodnin.

Jak vybíráme vystavovatele

Nejdůležitějším kritériem pro výběr vystavovatele je šířka sortimentu a kvalita jejich nabídky.
Dáváme přednost drobným vystavovatelům, kteří své sbírky často obměňují a sběratelství dělají s opravdovým zájmem a nadšením.