Informace pro návštěvníky

Termíny, ceny a organizační pokyny

Informace – vchody a parkování 

Vstupy na burzu 

 • Hlavní vchod –  vstup do Sokolovny Tišnov.
 • Druhý vchod – cca o 30 metrů výše z boku přímo do Sportovní haly Tišnov.

Informace k parkování

 • Zaparkovat doporučujeme návštěvníkům na odstavných parkovištích ve městě (především u vlakového nádraží). Další vhodné parkoviště je blízko Galerie PATRIOT na velkém parkovišti u tišnovského hřbitova (pod kopcem Klucanina s rozhlednou).

   

   

   

  Jarní termín
  26.–28. dubna

   

  Podzimní termín 
  1.–3. listopadu

  Návštěvní hodiny

  pátek:11:00–18:00
  sobota:09:00–18:00
  neděle:09:00–15:00

  Vstupné

  dospělí: 100 Kč
  děti od 6 do 18 let a senioři: 50 Kč
  skupina 15 a více osob:50 Kč / osoba
  ZTP a děti do 5 let: zdarma

  Parkování

  parkování 1/2 dne:50 Kč
  parkování celý den: 100 Kč

  Organizační pokyny

  • Hlavní vchod – vstup do Sokolovny Tišnov
  • Vedlejší vchod – vstup do sportovní haly (cca 30 m od vchodu do sokolovny)

  Po uhrazení vstupného na kterékoliv pokladně dostanete na zápěstí barevný pásek, se kterým pak budete mít volný vstup do všech prostor.

  Na co se na výstavě můžete těšit

  • Čeká vás nezapomenutelný zážitek z neuvěřitelné záplavy minerálů, kamenů a ojedinělých výrobků.
  • Na každé výstavě najdete vzorky minerálů, které dosud nebyly nikde jinde vystavovány. Vystavovatelé každoročně svou nabídku nejen obměňují, ale občas prodávají i vzorky ze své soukromé sbírky.
  • Obdivovat můžete i zahraniční minerály. Jezdí k nám vystavovatelé ze Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska, Ruska, Německa, Indie a Pákistánu a nabízí minerály z celého světa (např. z Austrálie, USA, Kanady, Brazílie, Číny…).
  • Ženy se nejvíce těší ze záplavy šperků, které v kombinaci s kůži, stříbrem, ocelí či látkou tvoří velmi originální klenot.
  • Dětem se nejvíce líbí barevná a tvarová pestrost minerálů. Mimo jiné je často velmi zaujmou různé zkameněliny, mořské korály, mušle a škeble různých živočichů a dalších přírodnin.

  Rozdělení sortimentu v jednotlivých výstavních plochách

  • Nová sportovní hala – zde vystavovatelé nabízí pouze sbírkové kameny v jejich přírodní podobě. Tato část je primárně zaměřená na sběratele, ale i děti a laiky, které nejvíce zajímá neopracovaný vzhled minerálů v jejich krystalické formě.
  • Sokolovna – tyto původní prostory nabízí největší mix minerálů, výrobků a šperků na jednom místě. Je to nejvíce univerzální část výstavy, kde je možné navštívit hlavní sál Sokolovny, tělocvičnu v přízemí i balkon s malým sálem v prvním patře.

  Galerie PATRIOT

  Během doby trvání burzy minerálů je galerie otevřena bez nutnosti objednání prohlídky. Expozice v Galerii PATRIOT patří mezi nejhodnotnější sbírky v České a Slovenské republice. Exponáty pochází jak z Evropy, tak ze světa a najdete zde např. drahokamové odrůdy berylu, granátu, turmalínu, různé barevné variace křemene, ukázky zlata, drahých kamenů a mnoho dalšího. Celé první patro je věnováno minerálům z klasických českých a moravských lokalit. V přízemí špičkově zastoupené lokality ze Slovenska, dále evropské a světové minerály.

  Otevírací doba během burzy: 9:00 až 18:00
  Kontakt: butom@centrum.cz | tel: +420 +420 777 603 552
  Adresa: Štěpánova 1964
  Více nawww.galeriepatriot.cz

  Králova jeskyně

  Pouze při jarním termínu burzy je možné navštívit jinak nepřístupnou Královu jeskyni na Květnici. Dle zdatnosti se volí obtížnost trasy. Horní patro je určené pro všechny zájemce a spodní patro pro akční návštěvníky, kteří tak mohou zažít plazení, chůzi v bahně, lezení po žebřících apod. Doporučujeme oblečení, které se může zašpinit, holínky či pevnou obuv a rukavice. Světlo a helma je k zapůjčení u vchodu.

  2 návštěvnické okruhy:

  • malý okruh = horní patro (cca 20 min) zvládnou i malé děti nebo senioři
  • velký okruh = spodní patro je určeno pro zdatnější návštěvníky a děti od 12 let (cca 40–50 min). Doporučují se i rukavice (chůze v bahně, lezení po žebřících, plazení apod.). Helmu a světlo zapůjčí jeskyňáři.

  Termíny možné návštěvy jeskyně: sobota 9:00 až 17:00 | neděle 9:00 až 16:00
  Pořadí předem rezervovat nelze, jeskyňáři berou zájemce v pořadí, v jakém se k jeskyni dostaví. Poslední vstup je možný 30 min před koncem.
  Vstupné: dobrovolné či za symbolický poplatek
  Kontakt: e-mail: tic@kulturatisnov.cz | tel: +420 530 334 011
  Vchod: cesta ke vchodu do jeskyně je značena od Centra sociálních služeb pod Květnicí
  Popis jeskyně: https://www.tisnov.cz/kralova-jeskyne

  Jak vybíráme vystavovatele

  Nejdůležitějším kritériem pro výběr vystavovatele je šířka sortimentu a kvalita jejich nabídky.
  Dáváme přednost drobným vystavovatelům, kteří své sbírky často obměňují a sběratelství dělají s opravdovým zájmem a nadšením.